יש מי שדואג להתפתחות ההייטק בישראל – הכירו את רשות החדשנות

מדינת ישראל ידועה בכינויה – סטארט אפ ניישן, וכן, בחברות הייטק רבות אשר מוקמות בכול שנה, וגם כאלו אשר מבוססות מאוד ומחזיקות בטכנולוגיות מבוקשות ובעובדים רבים. על פניו, נדמה כי ההייטק כאן כדי להישאר ואפילו לצמוח עוד ועוד, אך בפועל, נדרשים מאמצים רבים על מנת להמשיך לפתח את התעשייה הזאת. לצורך כך, רשות החדשנות שמה לעצמה למטרה לדאוג להתפתחות ההייטק בישראל דרך כול מיני צירים והיבטים החשובים לכך. רשות החדשנות היא רשות עצמאית אשר מטרתה לדאוג ולקדם את הצמיחה הכלכלית והתעשייתית בישראל. ממשלת ישראל, וברור כי כול אדם בארץ, רואים כי החדשנות והיוזמה מביאים למקומות מאוד חיוביים ולוקחים את המדינה צעדים רבים קדימה. ממדינה שדורכת במקום ולא משתנה או מתפתחת, למדינה עם צמיחה כלכלית משמעותית וחוזק רב בטכנולוגיה ובחדשנות בעולם כולו.

מטרותיה של רשות החדשנות

מעבר לאחת המטרות החשובות שהיא התפתחות ההייטק בישראל, רשות החדשות שמים דגש על הון אנושי ואימפקט על הכלכלה בישראל על מנת לקדם צמיחה ושגשוג של המדינה כולה, דרך הטכנולוגיה והחדשנות גם ברמה העולמית של ייצוא ושילוב חברות ומדינות אחרות בהליכים שקורים במדינה. לצורך כך, ברור כי חברות ההייטק חשובות מאוד ומסייעות להגשים הרבה מהמטרות של רשות החדשנות והמדינה כולה.

 

 

סיוע לחברות הייטק בכול השלבים

לאחר שחברת הייטק קמה ומתפקדת, לא נגמרת המלחמה היומיומית שלה להישאר משמעותית וחזקה. הקמה של חברות הייטק איננה תספיק על מנת לפתח את התעשייה הזאת בישראל וזה הוא דבר אשר רשות החדשנות מבינה ועל כן, היא מסייעת לחברות בכול מיני שלבי התפתחות. לעיתים, דווקא החברות המבוססות הן אלו אשר לא מקדמות חדשנות ויוזמה אלא נשארות במסגרת הנוחה שלהן, מה שעשוי להיות דווקא מאוד מסוכן עבורן.

חברות בהזנק

אי אפשר לדבר על התפתחות ההייטק בישראל מבלי לדבר על סיוע לחברות בשלב ההזנק. מדובר בחברות הייטק אשר רק מפתחות את הרעיון לכדי מציאות. כמובן שבשלב הזה הן דווקא אלו שהכי זקוקות להכוונה לסיוע, וכמובן שסביר שיהיו זקוקות למימון ראשוני על מנת להפוך את החלום למציאות.

חברות הנפתחות לשוק הבינלאומי

התפתחות ההייטק בישראל חייבת לתת מענה ולהיות מאופיינת גם בפתיחה לשוק הבינלאומי וייצוא של הטכנולוגיה החוצה. על מנת לחזק את מעמדה של ישראל ואת החדשנות בה, רשות החדשנות דואגת ומציעה סיוע גם לחברות מבוססות וחדשניות אפילו, הנמצאות בשלב של ייצוא לחו"ל וקידום הקשר עם העולם כולו. כול זאת מתוך אמונה כי הקשרים עם התעשייה הבינלאומית מחזקים את ישראל ואת הצמיחה שלה.

חברות בצמיחה

לא פחות חשוב מלסייע לחברות בהזנק, דווקא החברות בצמיחה זקוקות גם כן לסיוע. חברה מבוססת אשר נמצאת בדרך מסוימת כבר זמן רב, יכולה ליפול לקיבעון ולחוסר יוזמה ופיתוח, מה שעשוי דווקא לפגוע בצמיחה ובכלכלה של ישראל. על כן, רשות החדשנות מסייעת גם לחברות שהן כבר בשלב הצמיחה.

אם אתם לוקחים חלק בחברת הייטק כלשהיא, ועוד לא יצרתם קשר כלשהוא עם רשות החדשנות, מומלץ מאוד לעשות זאת בהקדם האפשרי. תופתעו לדעת כמה עזרה תוכלו לקבל על מנת לקדם את החדשנות בחברה שלכם ולקבל מענה וסיוע לכול מיני בעיות אשר גורמות לכם להישאר במקום ולא להתקדם. זאת נכון גם בעבור חברות בשלבי הפיתוח הראשוניים, וגם לחברות מבוססות הרבה יותר.

מאמרים נוספים