עמותת אחינעום בראשות רפי, איל ומשה אדרעי מחבקת את בני העדה אתיופית ומלווה אותם עד לקצונה

הפעילות של עמותת אחינועם הפועלת למען שווין הזדמנויות בחברה הישראלית היא פעילות ענפה שמתרחשת בפריסה ארצית, כאשר אחד מהפרויקטים המובילים אותה היא מקדמת הוא פרויקט של ליווי בני נוער בני העדה האתיופית לטובת השתלבות בצבא, וקבלה לתפקידי קצונה. זה לא סוד שבשנים האחרונות מצבם של בני העדה האתיופית עלה לכותרת, לא מעט בהקשרים שליליים שרק הובילו להגדלת הפערים של בני העדה מהחברה הישראלית. בשביל לצמצם את הפער וליצור בעבור בני ובנות הקהילה ליווי מלא, החליטו מייסדי העמותה איל אדרעי, רפי אדרעי ומשה אדרעי לקדם תוכנית מהפכנית שבמסגרתה מקבלים בני הנוער בני העדה מעטפת מלאה שלא רק מחזקת את תחושת המסוגלות האישית אלא גם מאפשרת לחבק את בני העדה וללוות אותם לאורך כל הדרך – עד להשתלבות בשוק התעסוקה.

שילוב בני העדה במסגרת הצבאית – משימת על של העמותה

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך נכונות להרים את הכפפה ולספק לבני נוער ובפרט בני הנוער בני העדה האתיופית מעטפת מלאה, כחלק מהבנה כי רשויות המדינה אינן יכולות או מסוגלות לקדם תוכניות מהפכניות שיובילו לצמצום הפערים. את ההשראה להקמה של התוכנית קיבל איל אדרעי לאחר גל העלייה הראשון של יהודי אתיופיה למדינת ישראל, כאשר גל העלייה ההיסטורי והמרגש הזה עורר באיל ביחד עם אחיו השראה ליצירה של תוכניות לטובת קידום בני העדה, שסובלת מפערים חמורים הן מבחינת חינוך והן מבחינת היכולת להתקבל לתפקידים בכירים בצבא – כולל קצונה. על כן, החליטו המייסדים לקדם את התוכנית שבמסגרתה מקבלים בני הנוער ליווי החל מגיל 16 לטובת פיתוח של מסוגלות אישית ועצמאות, לצד חיזוק הכושר הגופני והמנטלי לקראת המבחנים בצבא. העמותה מתגאה באחוזי הצלחה יוצאי דופן – מעל ל 95% מהבוגרים הצליחו להשתלב בתפקידי קצונה בכירים ואף להמשיך ללימודים באקדמיה, כאשר לכל אורך הדרך בני הנוער המצוינים הללו מקבלים ליווי מלא אשר מהווה חלק מהותי מהאנג'דה של מייסדי העמותה – יצירה של שווין הזדמנויות לא רק בצבא, אלא גם באקדמיה וכן בשוק התעסוקה, כפי שסיפר לתקשורת רפי אדרעי מעמותת אחינועם.

 

 

תוכנית המלגות של עמותת אחינועם – כל מה שצריך לדעת

איל אדרעי ביחד עם אחיו משה אדרעי וכן רפי אדרעי החליטו לאור ההצלחה להמשיך את התוכנית בפריסה ארצית, תוך התמקדות ביצירה של תוכנית מלגות שמאפשרת לבני הנוער לקבל תמיכה וסיוע כלכלי ארוכי טווח, עד להשתלבות בשוק התעסוקה. תוכנית המלגות המהפכנית של העמותה בשילוב של תמיכה כלכלית היא זו שמצליחה ליצור יכולת להתגבר על המכשולים וליצור בסופו דבר יכולת לקדם את בני ובנות העדה שרוצים ויכולים להגשים את החלומות הכמוסים ביותר בכל הקשור לצבא, אקדמיה ותעסוקה. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי מצליחים לרתום מזה שנים רבות אלפי מתנדבים הפועלים בכל ימות השנה לטובת יצירה של שווין הזדמנויות וקידום בני העדה, ועל כן מדובר בתוכנית יוצאת דופן ובעלת השפעה אדירה – כפי שיעידו הבוגרים והבוגרות של התוכנית.

לסיכום

עמותת אחינועם בראשות רפי אדרעי, משה אדרעי ואיל אדרעי מחבקת את בני ובנות הנוער המשתייכים לעדה האתיופית המפוארת שהצליחה לעלות בקושי רב למדינת ישראל. לאור המצב הבעייתי של העדה וכן המיקום באזורי הפריפריה המרוחק, עמותת אחינועם פועלת לטובת קידום ויצירה של שווין הזדמנויות באמצעות התוכנית שמפתחת הן את הכושר הקרבי והן את היכולות המנטליות, כחלק מהבנה כי ליווי אישי מהסוג הזה יכול בהחלט ליצור שינוי משמעותי, כפי שניתן לראות באחוזים הגבוהים של הבוגרים שהצליחו להשתלב ביחידות יוקרתיות ואף לסיים את מסלול הקצונה בהצטיינות יתרה.

שאלות בנושא עמותת אחינעום בראשות רפי, איל ומשה אדרעי מחבקת את בני העדה אתיופית ומלווה אותם עד לקצונה