מכללת פסגות מציגה: קורס שוק ההון למתחילים

אנשים רבים מעוניינים להשקיע חסכונות בשוק ההון ולא תמיד יודעים במה וכמה כדאי להשקיע. במקום לפנות ליועץ השקעות ולהוציא כספים מיותרים ניתן ללמוד קורס למתחילים בשוק ההון שעושה סדר ומלמד מושגים בסיסיים, פעולות והיכן הכי כדאי להשקיע את הכסף. המאמר יעסוק בקורס שוק ההון למתחילים במכללת פסגות.

מה זה שוק ההון?

שוק ההון הוא שם כולל למסחר פיננסי של מניות ואגרות חוב ומכונה גם השוק לניירות ערך. כשלומדים את הבסיס של שוק ההון מבינים כי זה המקום בו מגייסים כסף ממשקיעים לטווח ארוך, ונעשים בו מכירה וקניה של ניירות  הערך. המוסדות הפיננסיים הם אלו המפעילים את שוק ההון. לא רק מדובר על בנקים, אלא גם על קרנות נאמנות, קופות גמל וכד'. בין כל המוסדות הללו יש תקשורת ממוחשבת המקדמת את העסקים שלהן. הנקודה המרכזית בשוק ההון היא הבורסה, אך הפעולות לא רק נעשות בתוך הבורסה אלא גם מעבר אליה.

מהי המטרה העיקרית של שוק ההון?

המטרה העיקרית של שוק ההון היא להפגיש את כל החברות שצריכות מימון עם חברות שרוצות להשקיע בהן. למשל, משקיע הרוכש ניירות ערך של חברה מסוימת משקיע בה כסף ומהמר על הצלחתה. כך היזמים בחברות אלו מצליחים לממש את היוזמות שלהם ולקדם את העסקים שלהם. כל העסק הזה לא רק יעיל ליזמים אלא גם לממשלה. היא מגייסת ומזרימה הון על מנת לשלוט בתקציב של המדינה ולייצב את המשק. עבור המשקיעים מדובר על חסכונות לטווח ארוך שיכולים להיות חסכונות פנסיוניים, קרנות השתלמות וניהול מזומנים לצורך ביצוע עסקאות בתקווה שהערך אותו הם משקיעים יעלה במהלך השנים וייתן להם תשואות. כאשר הסיכון הכספי הוא קטן הפנסיה ויתר החסכונות שלהם לא יפגעו. אך במידה ומדובר בהשקעה של אגרות חוב או מניות הסיכון גדול יותר וצריך לדעת שגם אפשר להפסיד הרבה כסף.

למי כדאי ללמוד קורס בשוק ההון?

ראשית, קורס בשוק ההון מתאים לאנשים הרוצים להתמקצע בתחום וליצר הכנסה נוספת כיועצי השקעות. שנית, אנשים שרוצים להרוויח ולנהל את החסכונות שלהם בצורה יעילה ואחראית עד לתוצאות הגורמות להם להשקיע בזירה גדולה יותר ממה שהשקיעו עד כה. רק באמצעות קורס ממוקד מבינים במה וכמה להשקיע, דבר שיביא בעתיד להצלחות כלכליות.

כמה זמן אורך הקורס?

מדובר על קורס האורך שבועיים בו נלמדים 14 שיעורים שכל אחד מהם הוא כ-3 שעות. הלימודים מתבצעים באופן פרונטלי בשעות הערב ולכן הוא מתאים לאנשים עובדים ובעלי משפחות. חוץ מלימודים תיאורטיים מתבצעת עבודה מעשית באמצעות תוכנה על מנת לתרגל מסחר בשוק ההון.

מה לומדים בקורס?

בקורס הבסיסי לומדים מושגים כדוגמת מניות, השקעות פוטנציאליות, בורסה וכד'. לומדים כיצד מגייסים משאבי הון, מהם תפקידי שוק ההון ועולם המסחר, אסטרטגיות יעילות, כיצד לזהות הזדמנויות להשקעה וכלים אפקטיביים שיסייעו לתלמידים בסיום הקורס.

הטבות ללומדים בקורס

בפסגות ניתנת חבילת הטבות לסטודנטים הכוללת סדנא פיננסית, עזרים דיגיטליים כמו תוכנות, עבודה מעשית בסימולטור שבו ניתן לעסוק במסחר, ליווי צמוד והזמנה להרצאות ומפגשים של האנשים המובילים בתחום שוק ההון.

מה יקרה בסוף הקורס?

בסוף הקורס הסטודנטים יוכלו לסחור במוסדות פיננסיים ויצברו ניסיון שיסייע להם להתקדם כמשקיעים או כיועצים. הם ידעו לזהות הזדמנויות, ידעו היכן להשקיע את הכסף וירוויחו יותר. המיומנויות המקצועיות שהם ירכשו יביאו לתוצאות מהירות ואפקטיביות וישפרו את מצבם הכלכלי בעודם ממשיכים בחייהם ובעבודתם הרגילה. לסיכום, קורס בשוק ההון יסייע לכם להשקיע נכון ולהגיע לתשואות גבוהות ממה שהורגלתם עד כה.

שאלות בנושא מכללת פסגות מציגה: קורס שוק ההון למתחילים