מערכת ERP מותאמת מגזרים – הפיתוח המתקדם של חברת הטכנולוגיה "מטריקס"

מערכת ERP היא כלי חובה לניהול משאבים לחברות וארגונים. קשה למצוא חברה שלא משתמשת בתוכנת ERP לצורך זה, אבל חשוב לדעת שלמגזרים מסוימים בשוק הישראלי יש פתרון שיספק להם מענה מותאם ויעיל יותר בהתאם לתהליכים העסקיים שלהם.

מטריקס – בחזית הטכנולוגיה

מטריקס היא מחברות הטכנולוגיה הגדולות, הוותיקות והמובילות בארץ. החברה עוסקת בתחומים רבים, כולל פיתוח ובדיקות, אינטגרציה, מיקור חוץ, ייצוג ושיווק של מוצרי תוכנה וחומרה שונים וייעוץ. במשך השנים, החברה התרחבה בהדרגה והיא מעסיקה כיום כעשרת אלפים עובדים. התרחבותה הייתה גם אורגנית וגם כתוצאה של רכישת חברות אחרות, בהן חברות בולטות דוגמת "2b secure" ו"ג'ון ברייס". מטריקס היא חברת בת של פורמולה מערכות.

למה בעצם צריך פתרון מותאם מגזר?

פתרון מותאם מגזר יסייע למגזרים הספציפיים שלהם המערכת מותאמת לנהל את המשאבים באופן שמתאים להם, לתהליכים העסקים המקובלים בתחום שלהם ולאופן העבודה שלהם. תהליך מותאם אישית יהיה יעיל יותר, יאפשר להם טווח רחב יותר של תכונות כפי שמציעה התוכנה, וירכז עבורם את כל הצרכים הניהוליים במקום אחד. כך יוכלו אותם מגזרים להפיק את המיטב מתהליכים אלו. מדובר במערכת שנותנת מענה מקצה לקצה לאותו ארגון או חברה שמשתייכים לאחד מהמגזרים שפורטו.

מערכת ERP מותאמת מגזרים – הפיתוח המתקדם של חברת הטכנולוגיה "מטריקס"

תפנית – חדשנות בהתאמה למגזרים

הייחוד של מערכת ה-ERP של תפנית הוא ההתאמה לתהליכים העסקיים של מגזרים ספציפיים במשק הישראלי.

בכך, היא מספקת לארגונים גדולים פתרון ניהול משאבים אשר מתאים לתהליכים הספציפיים שלהם. חברה או ארגון שמשתמשים במערכת של תפנית מקבלים מערכת מוכנה ומותאמת אליהם, עם אפשרות לבצע התאמות נוספות על פי צרכיהם. מדובר בפתרון שהוא "בסט אוף בריד" עבור המגזר שבו הם פועלים. מעבר למענה ייעודי זה למגזרים, מערכת תפנית כוללת גם מודולים גנריים שונים לניהול (דוגמת מודולי ניהול לוגיסטי, ניהול מכירות ושירות, ניהול קשרי לקוחות וניהול פיננסי). תפנית מוצעת עם אפשרות לאחסון בענן, להוסטינג (hosting) או לאחסון על גבי שרת לקוח (בכל המקרים האלה, הלקוח ממשיך להיות אחראי על ניהולה השוטף של המערכת). אתר החברה יציג את כל הפרטים המלאים על המערכת ויאפשר לכל לקוח להכיר את המערכת ואת היתרונות שלה לעומק.

מערכת חדשנית שלא מפסיקה להתעדכן ולהתחדש

מערכת תפנית נמצאת מזה כשני עשורים בפיתוח מתמשך של חטיבת מערכות עסקיות במטריקס – חברת הטכנולוגיה הגדולה בישראל. במסגרתה, מתרכז הידע שצברה החברה על הקמת מערכות ERP ועבודה איתן, ועל דרישות השוק העסקי המקומי בנושא זה. כמו כן, ריכוז כל הפיתוח של מערכת מורכבת זו בגוף מקצועי אחד, מבטיח שתהיה התאמה מיטבית בין כל חלקי המערכת הרבים.

לאילו מגזרים היא מתאימה?

אלה כמה דוגמאות מתוך מבחר המגזרים שבהם המערכת מתמחה: עסקים בתחום מוצרי הגמר לבית (ריצוף, קרמיקה, סניטציה), בתי דיור מוגן, יבואני רכב, גופים העוסקים בנכסים ובנדל”ן מניב, מי שעוסק בניהול מרכזים לוגיסטיים, חברות בתחום האשראי החוץ בנקאי ומרכזים רפואיים.

לסיכום

ההתאמה למגזרים היא פיתוח חשוב שמומלץ לכל ארגון גדול שמשתייך לאחד המגזרים שפורטו לאמץ. מערכת מותאמת אישית היא פתרון שיאפשר לארגונים אלו לנהל את המשאבים שלהם באופן המתאים להם, עם התאמה אישית ואפילו יכולת התממשקות עם מערכות צד ג' נוספות על פי הצורך. אין ספק שמערכת ERP כזאת היא שינוי משמעותי באופן ניהול המשאבים לארגונים, וכדאי להכיר אותה ואת כל התכונות והיתרונות שיש לה להציע לארגונים וחברות במשק הישראלי.

שאלות בנושא מערכת ERP מותאמת מגזרים – הפיתוח המתקדם של חברת הטכנולוגיה "מטריקס"

מערכת ERP מותאמת מגזרים – הפיתוח המתקדם של חברת הטכנולוגיה "מטריקס"