הילדים לא נותנים לישון? יש פתרונות – ואפילו קלים משחשבתם

אמצע השבוע בעבודה, אתם בשיא הלחץ והפיק של השבוע, ובתוך כל זה אתם שוב מתחילים להרגיש את אותה ההרגשה המוכרת. אתם מתקשים להתרכז במשימות, נמנעים מליזום שיחות ארוכות, יוצאים להפסקה בכל אפשרות ואפילו סובלים מכאבי ראש. ואפילו שאנשים שלא מכירים אתכם עשויים לחשוב שביליתם באיזה מועדון עד שעה מאוחרת אתמול בלילה, אתם בעצמכם יודעים היטב מה הסיבה האמיתית לכך: אתם מגדלים ילד חמוד שמתקשה לישון לבד בלילה, שמגיע אליכם למיטה בכל הזדמנות ומאלץ אתכם להחזיר אותו אליה או מנצח ונשאר איתכם ללילה של בעיטות וחוסר נוחות. ובכן, זוהי בעיה מוכרת וידועה והרבה הורים מתמודדים איתה. למרבה המזל, כמו שלבים אחרים בהתפתחות הילדים, גם כאן יש דברים שאפשר לעשות את לפתור את זה. אם זה משהו שאתם מתמודדים איתו בימים אלו, שווה לקרוא ואולי אחד הרעיונות כאן הוא בדיוק מה שחיפשתם.

איך גורמים לילד לישון במיטה שלו?

איך גורמים לילד לישון במיטה שלו היא בלי ספק שאלת מיליון הדולר, והסיבה שהרבה הורים עדיין שואלים אותה היא לא בגלל שאין פתרון יעיל בנמצא ומומחים עדיין מחפשים את התשובה, אלא להיפך. יש כמה דרכים לעשות זאת, מספר גישות שונות ואינספור טריקים יעילים יותר ופחות, כך שהורים מתקשים לא אחת למצוא את הטקטיקה המתאימה עבורם. צריך לזכור שמדובר כאן על ניסוי וטעייה ובעיקר על עקביות והתמדה מצדכם ההורים:

דברו על הכל

הילדים שלכם מבינים אתכם מהר מאד ותוכלו לדבר איתם בצורה עניינית ובוגרת כבר מגיל 2-3 פחות או יותר. הסבירו לילד שמעתה והלאה הוא יישן במיטה שלו ולא יחד אתכם. אפשר בהחלט לנסות ולהרגיל אותו לשיחות הללו גם בשעות הלילה המאוחרות כשהוא מגיע אליכם בהפתעה.

הילדים לא נותנים לישון? יש פתרונות - ואפילו קלים משחשבתם

חפשו את מקור הפחד

סיבה נפוצה ביותר לכך שילדים רוצים לישון עם ההורים היא הפחד להיות לבד בחדר. מפלצות בארון או מתחת למיטה בדמיון, דברים שקורים מחוץ לחלון, לפעמים חושך – כל אלו דברים שעשויים להיראות מאיימים מאד עבור ילדים. נסו להבין מהם מהו מקור הפחד שלהם וכך תוכלו לנטרל אותו.

צרו שגרת שינה קבועה

הרגילו את הילד לכך ששנת הלילה שלו מתחילה במיטה שלו וגם נגמרת שם, גם אם במהלך הלילה הוא יעבור אליכם מספר פעמים.

שמרו על הסבלנות

זכרו שהסיטואציה הזו, במיוחד כאשר היא חוזרת על עצמה עשויה להיות מאד מתישה, במיוחד בשעות הלילה המאוחרות כשכל מה שאתם רוצים לעשות זה לחזור לישון במיטה החמה שלכם.

הציבו גבולות

כדי להרגיל את הילד למצב חדש יש להציב גבולות ברורים מאד ולהבין מהם הקווים האדומים שלא חוצים בכל שלב.

צרו אווירת שינה בחדר

אז דיברנו על אפשרויות פעולה כדי לגרום לילד לחזור לחדר, אך חשוב להבין כי חלק משמעותי בתשובה לשאלה איך גורמים לילד לישון במיטה שלו טמון באווירה שתצרו אצלו בחדר.

  • שמרו על השקט בבית: צרו בבית שלכם אווירה של רוגע ושקט ולא רק בחדר עצמו.
  • צרו טקס שינה שלם: צחצוח שיניים, שתייה מים, פיפי, משחק עם הבובות, ספר. כל מה שעובד לכם.
  • ודאו שהכרית והמזרן נוחים. בכל גיל בדקו שהמזרן איכותי ומתאים לגיל הילד ויאפשר לו לישון טוב יותר בלילה.

בשורה התחתונה, אם תיקחו את הנושא הזה ברצינות, תתקפו אותו מבכמה חזיתות בהתאם למקרה הנקודתי שלכם ותגלו עקביות והתמדה בתהליך, תוכלו גם אתם להרגיל את הילד לשינה עצמאית ולחזור לישון כמו שצריך.

שאלות בנושא הילדים לא נותנים לישון? יש פתרונות – ואפילו קלים משחשבתם

הילדים לא נותנים לישון? יש פתרונות - ואפילו קלים משחשבתם