עיצוב תעשייתי: איך להשתלב בתחום כל כך מבוקש בתעשייה?

אוהבים אומנות ויצירה מצד אחד, אבל חוששים שמדובר בתשוקה שלא תאפשר לכם למצוא אפיק תעסוקתי יציב ומבוסס? ובכן, חשוב מאד לדעת שזה ממש לא נכון, מפני שדווקא בעידן הטכנולוגי, בו האסתטיקה של הדברים היא חלק חשוב ובלתי נפרד, עין יצירתית ויד כישרונית זה דבר מבוקש ביותר. תחומים ומקצועות רבים מדגימים את הדבר הזה בבירור, אבל כנראה שלא קיים מקצוע המבטא את זה טוב יותר מהעיצוב התעשייתי. כיום, מדובר ככל הנראה באחד התחומים המבוקשים ביותר בעולם ההייטק. בין אם מדברים על עיצוב משרדים וחללי עבודה לחברות הייטק שיכול לייעל את העבודה, בין אם זה עיצוב של מוצרים לתעשיות שונות ובין אם מדובר על עיצוב טכנולוגי של מחשבים ורכיבים נלווים – כיום מדובר על חלק שהוא חשוב ומהותי לא פחות מיצירת התוכנה או כתיבת הקוד. אם גם אתם מעוניינים להשתלב באחד התחומים המבוקשים הללו, דעו שזה בהחלט אפשרי, אבל כן צריך להכיר את הטיפים החשובים שיאפשרו זאת. הנה כמה מהחשובים שבהם.

התחילו מהבסיס

עיצוב תעשייתי כולל שימוש בהרבה מאד תוכנות ומצריך היכרות עם הכלים לעיצוב דרך המחשב, אבל מי שחושב שללא זיקה לעיצוב קלאסי אפשר לעשות את זה ככל הנראה טועה. התשוקה שלכם ליצירה, עיצוב ושרבוט אקראי הם הבסיס החשוב ביותר להצלחה עם תוכנות העיצוב. כדאי מאד להיעזר בסקצ'בוק, עוד לפני שאתם מתחילים לעבוד עם המחשב ולהתחיל להכין סקיצות לעיצובים תעשייתיים שעולים לכם בראש. לכו תדעו, יכול מאד להיות שאחד מהדברים הכביכול פשוטים ואקראיים הללו שתצרו עכשיו, יהוו את הבסיס לעבודות שלכם בהמשך הדרך.

הכירו את התוכנות המובילות

לא, אנחנו לא מדברים על למידה עצמית של תוכנות מאפס, אלא על היכרות בסיסית אך מקיפה עם המובילות שבהן. סקצ'אפ, סולידוורקס, ורוויט – אלו הם שמות שאתם חייבים להכיר בתור התחלה. ביוטיוב תוכלו למצוא הרבה מאד סרטוני הדרכה שיכניסו אתכם לעניינים ואפילו ניתן להוריד גרסאות ניסיון לתקופת זמן מוגבלת של כמה מהן ולהתחיל להשתעשע עם הכלים השונים.

עיצוב תעשייתי: איך להשתלב בתחום כל כך מבוקש בתעשייה?

לימודים זה מאסט

יש בינינו כאלו שהם כישרון טבעי בתחום ושלא צריכים ללמוד אותו על מנת לעסוק בו, אבל מרביתנו, מוכשרים ככל שנהיה, צריכים ללמוד אותו לעומק ולהכיר מגמות, שיטות וטכניקות עיצוב וכמובן להפגין שליטה מלאה בתוכנות השונות. על כן, מי שרוצה להצליח באמת בתחום צריך ללמוד אותו לעומק. האם זה אומר שהדרך חייבת לעובר באקדמיה? לא. לימודי תואר אקדמי של עיצוב תעשייתי זה בהחלט דבר אפשרי וכן ניתן לקבל ככה הרבה ידע תיאורטי חשוב, אבל שווה לדעת שזאת לא הדרך היחידה לעשות את זה. כיום קיימים הרבה מאד קורסים מקצועיים בתחום שיאפשר לכל אחד ללמוד עיצוב תעשייתי באופן מעמיק וזאת בהחלט דרך מצוינת להיכנס לעניינים. הרעיון הוא למצוא את המסגרת שמתאימה לכם ולהפיק ממנה כמה שיותר.

כמה שיותר התנסויות מעשיות

התחלתם ללמוד את התחום? אנחנו ממליצים שתשאפו לצבור כבר במהלך הלימודים כמה שיותר התנסויות מעשיות. בין אם מדובר על משרת סטודנט בחברה כלשהי בתחום, התנדבות בעמותה הזקוקה לכישורים שלכם או עבודות עצמאיות שתוכלו לקחת על עצמכם – לדבר הזה יש חשיבות רבה וזה מה שיכול לתת לכם את הניסיון והביטחון לקראת ההשתלבות השוק העבודה בעתיד הלא הרחוק.

לסיכום – עיצוב תעשייתי הוא בלי ספק אחד המקצועות המבוקשים בשוק כיום. אם תקפידו על הדברים הללו ואתם מוכנים לעבוד קשה וללמוד, לא מן הנמנע שתצליחו גם אתם להשתלב בתעשייה.

מאמרים נוספים

לא משנה באיזה תחום – מכשור רפואי, חקלאות או פלסטיק: לארק אוטומציה יש פתרונות מכניים חדשניים לכל בעיה!

עולם התעשייה מתבסס כיום באופן נרחב על מכונות ואוטומציה. מערכות מורכבות אלה מחייבות תכנון מקצועי ולעתים, הן דורשות גם פיתוח וייצור מכונות חדשות למשימות מיוחדות

להמשך קריאה »