סייבר, מערכות מידע ופיתוח לומדה: אלו הם התפקידים הנחשקים ביותר בצה"ל שמסייעים לבוגריהם להשתלב בתעשיית ההייטק

בשנים האחרונות יותר צעירים לפני צבא מתחילים להתעניין בחיל התקשוב והמודיעין, לא מעט בזכות ההבנה כי בזכות קריירה צבאית באחד מהתפקידים הנחשקים בצה"ל אפשר יהיה להשתלב בתעשייה aמיד לאחר סיום השירות הצבאי. מדובר בשורה של תפקידים המעניקים ידע מקצועי נרחב וכן מיומנות חשובה מאוד בעבור חברות טכנולוגיה וסייבר. מהם התפקידים הנחשקים וכיצד להתכונן לקראת מבחני המיון? על כל זה ועוד, בסקירה הבאה.

בודק תוכנה

תפקיד משמעותי בחיל התקשוב וגם בתעשיית ההייטק הוא תפקיד של בודק תוכנה. במסגרת הצבאית בודק תוכנה אחראי הלכה למעשה על כל תהליכי הבדיקות של מערכות המחשוב והטכנולוגיה הצבאיים, כאשר במסגרת התפקיד הזה לומדים כיצד למנוע תקלות במערכות המחשוב. הקורס הצבאי כולל לימוד של תכנים כמו למשל תכנות בשפת JAVA כמו גם שימוש בכלים מתקדמים כמו למשל בדיקת אוטומציה. בסוף הקורס הבוגרים והבוגרות משתלבים ביחידות צה"ל בכל רחבי הארץ, ויכולים להמשיך מיד לאחר הצבא לתפקידים התחלתיים ולאחר קבלת ותק, לנסות ולהתקבל לתפקיד הזה גם בעולם הייטק בחו"ל, דרך חברות בינלאומיות. יחד עם זאת, צריך להבין כי מדובר בתפקיד שנמצא במגמת פיתוח מתמיד ועל כן הבוגרים חייבים להישאר עם אצבע על הדופק לגבי מגמות חדשות, כחלק מדרישות התפקיד של בדיקת התוכנה.

מפתח לומדה

תפקיד של פיתוח לומדה הוא תפקיד מרתק המשלב בין הדרכה לבין פעולות טכניות שנועדו לייעל את תהליכי ההדרכה המתבצעים ביחידות המודיעין, תקשוב וחיל כללי בצה"ל. במסגרת התפקיד אתם כחיילים יכולים לקבל ידע ומקצועיות רבה בתחום של תכנות ובנייה של מערכות מחשוב מתקדמות. תפקיד זה מאפשר בהמשך להשתלב בחיים האזרחיים בתפקידים דומים המשלבים פיתוח והדרכה, גם בעולמות הייטק אבל גם בחברות בינלאומיות וישראליות הזקוקות לבעלי מקצוע מוכשרים בתחום הזה.

 

 

ניהול תשתיות IT

מדובר בתפקיד חדש יחסית בצבא, אולם נחשב לאחד מהתפקידים המבוקשים ביותר בעבור צעירים שמבינים כי מדובר בתפקיד מרתק המאפשר לבוגרים ובוגרות להיכנס לתוך תחום מרתק המשלב בין שילוב של כלים מתקדמים לטובת קידום שיטת עבודה טכנולוגית המבוססת על ניהול תשתיות  ופיתוח שלהן, הטמעה של כלים טכנולוגיים לצד הקמה של תשתית טכנולוגית. הדגש במסגרת התפקיד הוא על אחריות ועצמאות, ועל כן מדובר בהזדמנות לא רק לקבל כלים בתחום צומח אלא גם הבנה נרחבת בעולם התשתיות והמחשוב שהם הבסיס לפעילות נרחבת מצד חברות הייטק ישראליות ובינלאומיות.

 מיונים לחיל התקשוב – כיצד להתכונן?

התפקידים בחיל התקשוב הם תפקידים מבוקשים מאוד מאחר והם קשורים לעולם הטכנולוגיה והמחשוב שהם חלק בלתי נפרד מעולם ההייטק. בשל כך, מדובר בתפקידים שיכולים לספק לכם יתרון משמעותי לקריירה באזרחות. אולם, בשביל להגדיל את הסיכויים צריך להתכונן, כאשר כאן תוכלו למצוא מידע נוסף אודות המיונים. לצד זה, רצוי להיערך במסגרת של חזרה על מבחנים לדוגמה המדמים את המבחנים הסימולטניים וכן להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות של חיילים וחיילים ששירתו בחיל המודיעין, לטובת קבלת טיפים שיכולים לסייע לכם לקבל את כל הידע הנדרש, רגע לפני שמתחילים פרק חדש ובעל פוטנציאל אדיר באזרחות.

לסיכום

חיל התקשוב מהווה הזדמנות בעבור צעירים וצעירות לפני  צבא לנצל את תקופת הפרק הצבאי לטובת קידום הקריירה העתידית בענף ההייטק, בשל הכשרה וכלים מקצועיים שאותם ניתן לשכלל בהמשך במסגרת של עבודה בהייטק. הסקירה כאן היא רק קצה המזלג לשורה של תפקידים מרתקים המשלבים בין עולם הטכנולוגיה, מחשוב, הדרכה  

שאלות בנושא סייבר, מערכות מידע ופיתוח לומדה: אלו הם התפקידים הנחשקים ביותר בצה"ל שמסייעים לבוגריהם להשתלב בתעשיית ההייטק