לא לוקחים סיכון: כל הסיבות לעשות ביטוח עסק

אם אתם מנהלים עסק, נראה שכבר יודעים שלא מעט הפתעות לא בהכרח רצויות הן חלק מן המשוואה, כך שהחוכמה היא להיערך בצורה שקולה. מכאן שבין אם אתם עסק חדש או ותיק, גדול או קטן, עסק של שני אנשים או עסק שמתפעל כמה צוותים, יש לדעת לעצור את שגרת העבודה ולוודא שיש ברקע ביטוח מתאים. יש לקחת בחשבון שעובד עשוי להיפצע קשות בעת העבודה, יש לקחת בחשבון שתדעו תקופה נטולת הכנסה, ויש לקחת בחשבון שייגנב מהעסק מידע רגיש, או שציוד יקר ערך ייהרס. אז נכון שאין לדעת מהיכן תגיע הצרה, אך כן ניתן להיות מוכנים, כך שרק נותר להבין באיזה ביטוח עסקי בוחרים.

מקבלים החלטה מושכלת

בתחום הביטוחים שמיועדים למשרדים ניתן למצוא שלל אפשרויות, ועל כן לפני שמתחילים להשוות, נחוץ להבין אלו ביטוחים נחוצים. עם זאת, גם אם מבינים שמבקשים לרכוש ביטוח שמעניק הגנה מפני נזקי גוף לצד ביטוח אובדן רווחים והרס של ציוד אלקטרוני, עדיין עשויים להתקשות לערוך השוואה מושכלת, וזאת כיוון שכל פוליסה כוללת סעיפים מעט שונים. מה עושים? במקום לטמון את הראש באדמה ולקוות שהכול יסתדר, או במקום לרכוש פוליסה סטנדרטית ולקוות שלא משלמים יותר מדי, טוב להכיר פתרון מקצועי, ממוקד צורך ויעיל – ביטוח בטאץ'. שנרחיב? ממש כפי שנעזרים בחברת קידום אתרים כדי להריץ את האתר העסקי וממש כפי שנעזרים בעורך דין כאשר מחתימים עובדים על הסכם עבודה, כך מוטב לקבל סיוע מקצועי בעת בניית הפוליסה המתאימה והכלכלית ביותר.

הרכב ביטוחי בהתאם למהות העסק

טוב לדעת שתחום הביטוחים העסקיים כה נרחב, כך שקיימות תתי קטגוריות שמסייעות להתמצא. למה הכוונה? ובכן ניתן למצוא הרכב ביטוח ייעודי עבור חנויות, משרדים, עבודות קבלניות, נותני שירות וכדומה. כך למשל נסביר שאם מתמקדים בביטוח ייעודי עבור עבודות קבלניות, נמצא כיסויים עבור פציעות של עובדים, פגיעה בצד ג', ליקויי בנייה שמובילים לנזק משמעותי, גניבה של כלי עבודה יקרים וכדומה, משמע מדובר בחבילה של ביטוחים מותאמי נישה. עם זאת, גם אם מתמקדים בפוליסה מסוימת, אין למהר לרכוש את חבילת הכיסויים כפי שהיא, אלא תמיד מוטב לחתור להתאמה כמה שיותר מדויקת צורך.

 

 

4 מרכיבי ביטוח נפוצים

אם רק תתחילו להעמיק בתחום, תמצאו לא מעט ביטוחים ייעודיים עבור עסקים, ופה אתם מוזמנים להכיר 4 סעיפים שנחשבים פופולאריים.

ביטוח חבות מעבידים

יש לכם עובדים? בהחלט מדובר בביטוח חשוב שיש להכניס למשוואה. מדוע? כדי שאם עובד ייפגע קשות בשל אופי העבודה ויחליט להגיש תביעה, או לחלופין ביטוח לאומי יבקש להסיר מעצמו את העול הכספי, אתם תהיו ערוכים ומוגנים.

ביטוח פריצה

ביטוח שמכסה בגין גניבה והרס. כאן יש לבחון אלו אמצעי הגנה נדרשים להתקין ואף מה הפוליסה מכסה. כך למשל יש לבדוק האם ניתן פיצוי רק בגין גניבה של סחורה, או גם בגין גניבת מסמכים.

ביטוח צד ג'

יש לקחת בחשבון שעוברי אורח עשויים להיפגע בשל הפעילות השוטפת. כך למשל ייתכן שנזק בצנרת יוביל לנזק משמעותי במבנה הסמוך. מכאן שאם חושבים שישנה סבירות שיגרם נזק משמעותי לצד ניטרלי, מוטב להיערך בהתאם.

ביטוח אחריות מקצועית

אם אתם עצמאיים שעוסקים במקצועות חופשיים, עליכם לקחת בחשבון מצב שבו לקוח ייפגע בשל השירות שהעסק מספק, שתינזקו כלכלית בשל אובדן כושר עבודה, שצד שלישי יחליט לתבוע אותכם וכדומה.

חשיבותה של הכוונה מקצועית

לסיכום נציין שהעסק שלכם ראוי להגנה. הגנה שמצד אחד אינה מכבידה בשוטף ושמצד שני יוצרת את ההבדל הרצוי בין נזק כלכלי משמעותי לגלגל הצלה. מכאן שיש צורך לעשות ביטוח לעסק, אך גם יש צורך להבין אלו סעיפים נחוצים ובאלו תנאים, משמע הכוונה מקצועית בהחלט נחוצה.

מאמרים נוספים