הכי בריאים בעבודה: 5 סיבות טובות לצרוך את צמח המורינגה!

עובדים רבים בכל תחום, כולל בתחומי ההייטק והטכנולוגיה, רואים חשיבות רבה בשמירה על בריאות תקינה לאורך כל השנה, וזאת כדי להימנע מלקיחת ימי מחלה. לשם כך, רבים נעזרים בתוספי תזונה. קיימים בשוק מגוון תוספי תזונה, אך אחד היעילים מבניהם הינו תוסף מורינגה, שכן צמח המורינגה הינו בעל פוטנציאל בריאותי עצום. מה היתרונות של צריכת תוסף מורינגה? למה חשוב לשים לב כשרוכשים תוסף מורינגה? כל התשובות ומידע נוסף במאמר שלפניכם.

מהו צמח המורינגה?

את עץ המורינגה המכונפת אפשר למצוא למרגלות הרי ההימלאיה ובאזורים טרופיים כמו אינדונזיה, פיליפינים ודרום אמריקה. גם בישראל קיימים גידולי מורינגה, והם נחשבים לאיכותיים מאוד. עלי המורינגה הינם עלים עוצמתיים במיוחד, הידועים בתכונותיהם האנטי-בקטריאליות, אנטי-ויראליות ואנטי-אלרגניות, והם מכילים ריכוז גבוה של נוגדי חמצון אשר נלחמים בדלקות בגוף. עץ המורינגה נקרא גם "עץ הניסים" או "ארון התרופות של הטבע" בשל יתרונותיו הבריאותיים הרבים, והעלים שלו נחשבים כמזון על עוצמתי.

מה היתרונות של צריכת מורינגה?

מסייעת לאיזון רמות הסוכר, הכולסטרול ולחץ הדם

צמח המורינגה מכיל חלבונים דמויי אינסולין, המשפיעים על אופן הפרשתו בגוף וכך מאזנים את רמות הסוכר והטריגליצרידים בדם. לכן, צריכה של מורינגה עשויה להיות יעילה עבור אנשים המתמודדים עם סכרת, או אנשים בעלי נטייה ללחץ דם גבוה או כולסטרול גבוה, שכן היא מורידה את רמות הכולסטרול ה"רע" ומעלה את רמות הכולסטרול ה"טוב", ומשפרת משמעותית את תפקודי הלב והכבד.

תורמת לחיזוק המערכת החיסונית

המורינגה מסייעת לחיזוק מערכת החיסון, והיא מומלצת לאנשים הסובלים מחוסר איזון במערכת החיסונית, בשל היותה צמח מרפא אנטי-דלקתי. כמו כן, המורינגה יעילה לחיזוק המערכת החיסונית שם בקרב נשים בהיריון, ומסייעת להימנע מהדבקה של וירוסים ויראליים וזיהומים שהגוף עלול להיות חשוף אליהם בתקופת ההיריון.

מסייעת להילחם בזיהומים

המורינגה נחשבת כאנטיביוטיקה טבעית משום שהעלים, התרמילים והזרעים של הצמח הינם בעלי תכונות אנטי-דלקתיות היעילות בטיפול בזיהומים פטרייתיים ונגיפים שונים.

מגנה על מערכת העיכול

צריכת מורינגה מסייעת לזירוז המטבוליזם בגוף ותומכת בפעילות עיכול תקינה, וכך גם יעילה לשמירה על משקל גוף תקין ולהרזיה. בנוסף, החלבונים שבצמח יוצרים תחושת שובע ומפחיתים את הרצון לסוכרים ופחמימות, וכך תומכים בתהליך של ירידה במשקל.

 

 

מאזנת את תפקוד בלוטת התריס

לצמח המורינגה יש השפעה על המערכת ההורמונלית המאזנת את פעילות בלוטת התריס במצבים של תת-פעילות או יתר-פעילות.

כיצד לבחור תוסף מורינגה?

כשבוחרים תוסף מורינגה, ישנם כמה היבטים שחשוב לשים לב אליהם:

  • סוג המורינגה – קיימים שני סוגי מורינגה: אחת שמופקת מהזרעים של העץ ואחת שמופקת מהעלים שלו, וכדאי לבחור בתוסף שמופק מהעלים.
  • סינתטית או טבעית – קיימים תוספי תזונה של מורינגה אשר גודלו בצורה מלאכותית ולא בטבע. חשוב לבחור בתוסף מורינגה שעשוי מחומרים טבעיים, ללא חומרים משמרים וללא רכיבים מהונדסים גנטית.
  • ריכוז המורינגה – המיצוי המופק מצמח המורינגה חזק בהרבה מהצמח עצמו, ומומלץ לצרוך מיצויים החזקים פי עשר מהעלים עצמם.
  • משקל הכמוסה – חשוב לבדוק בתווית המוצר מהו המשקל של המורינגה, ולא מהו משקל הכמוסה, שכן הוא כולל גם את משקלם את הרכיבים הנוספים ואת משקל האריזה.
  • ארץ הייצור – מורינגה ישראלית ומורינגה הודית נחשבות למבוקשות בעולם, בזכות התנאים האקלימיים של ישראל והודו המאפשרים לעץ לשגשג.

לסיכום

עץ המורינגה נחשב ל"ארון התרופות של הטבע", ולא בכדי; צריכתו כתוסף תזונה מסייע לאיזון רמות הסוכר, הכולסטרול ולחץ הדם, תורם לחיזוק המערכת החיסונית, מסייע להילחם בזיהומים, מגן על מערכת העיכול ומאזן את תפקוד בלוטת התריס. כשקונים תוסף מורינגה חשוב לוודא שזהו תוסף המופק מעלי הצמח, שהוא מורכב מרכיבים טבעיים בלבד, וכן לשים לב למשקל המורינגה ולארץ הייצור.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

שאלות בנושא הכי בריאים בעבודה: 5 סיבות טובות לצרוך את צמח המורינגה!