איך לא להרוס לעצמכם את הקריירה?

אם אתם עובדים בהייטק ומתחילים להרגיש תחושה של מיצוי, אתם צריכים להתחיל לעשות פעולות על מנת שהקריירה שלכם לא תיהרס. אז אם זה המצב אצלכם, קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם להציל את הקריירה שלכם.

מחפשים עבודה חדשה

לפני הכל חשוב לציין שאם מיציתם את עצמכם בעבודה אחרי כמה שנים מדובר בתהליך טבעי ואתם לא צריכים להרגיש תסכול. במצב כזה, תוכלו לפנות לחברת השמה להייטק ולהתחיל לחפש עבודה חדשה בתחום שבו אתם עוסקים. בשלב הראשון בצעו את זה בצורה דיסקרטית על מנת שלא לפגוע במשרה הנוכחית ובהכנסה שלכם. לאחר שהדברים יהפכו לרשמיים ותסגרו עם החברה הבאה שלכם, אנחנו ממליצים לכם להודיע על כך במסודר למנהל שלכם. בנוסף, ההמלצה שלנו עבורכם היא לעזוב את החברה בצורה יפה ולהשאיר את הדלת פתוחה, אם לא יודעים איפה יפגשו הדרכים שלכם בעתיד.

יוזמים פרויקטים חדשים

אם אתם מרגישים מיצוי אך עדיין רואים את עצמכם כחלק בלתי נפרד מהחברה שאתם עובדים בה ומחוברים אליה, יש מצב שתוכלו לשנות את הדברים בתוך הארגון. המציאו את עצמכם מחדש בתפקיד שאתם עושים ותיזמו פרויקטים חדשים שיאתגרו אתכם. פרויקטים כאלה יגרמו לכם לרתום ממשקים נוספים בארגון ומעבר לעובדה שהעניין יחזור לתפקיד, אתם גם מחצינים את העשייה שלכם והמנהלים שלכם לא יפספסו את זה. בסופו של דבר זה לא משנה באיזה תחום אתם עובדים, אתם צריכים לקבל את ההערכה המגיעה לכם.

משנים תפקיד בעבודה

אופציה נוספת שיכולה להיות רלוונטית עבורכם אם אתם רוצים להישאר בארגון, היא לשנות תפקיד בתוכו. לא מעט עובדים שמרגישים מיצוי ועושים שינוי כיוון ממציאים את עצמם מחדש ומגלים עולמות חדשים שהם לא ידעו עליהם לפני כן. זה יגרום לכם לחזור ללמוד, לשאוף, להיות סקרנים ולהגיע לשיאים חדשים שלא ידעתם שאתם יכולים להגיע אליהם. ברוב המקרים, אגב, זה יסייע לכם להתברג לתפקידים חשובים ומשפיעים יותר בארגון, כך שזה מצב ששני הצדדים מנצחים בו.

 

איך לא להרוס לעצמכם את הקריירה?

לומדים תחום חדש

יש מקרים שבהם תחושת המיצוי היא הרבה יותר רחבה ומשמעותית ולא נוגעת לחברה כזו או אחרת אלא לתחום עצמו. זה תהליך טבעי ובהחלט יתכן שתרצו לעשות שינוי קריירה בשלב כזה או אחר בחיים שלכם. במצב כזה, אנחנו בהחלט ממליצים לכם ללמוד תחום חדש, כמו למשל לימודי שוק ההון ולסחור בסכום נמוך יחסית ואם אתם יכולים לעשות זאת במקביל לתפקיד שאתם עושים עכשיו, מה טוב.

בחרו בקפידה את התחום הבא, יש לבחירה הזו משמעות מכריעה מהסיבה הפשוטה שלשינוי קריירה יש השפעה לא רק עליכם, כי אם גם על בני המשפחה שלכם. בסופו של דבר, אם השינוי הזה לא יצליח, אתם תרגישו תסכול רב ולא פעם זה יגרום לכם ללכת דווקא אחורה בחיים. לכן אנחנו גם ממליצים ללכת וללמוד את התחום החדש כדי להימנע מטעויות שעלולות להשפיע על ההכנסה שלכם.

זה טיפ שאנחנו יכולים לתת גם לאנשים בתחילת הקריירה שלהם – לכו ללמוד ולחקור תחומים מגוונים, רק כך תוכלו לדעת באמת מה מעניין אתכם ובאיזה מקצוע תוכלו להישאר לאורך זמן. אבל כמו שכתבנו, תמיד אפשר ללמוד מקצוע נוסף להסבה או לעבודה צדדית ומהנה יותר.

מציפים את הקושי

אחד הדברים החשובים שאתם צריכים לעשות זה קודם כל להציף את הקושי בפני המנהלים שלכם ולהסביר להם שאתם מתחילים להרגיש מיצוי בעבודה. יש סיכוי לא קטן שהם יבינו שהם הזניחו אתכם לאחרונה, פחות השקיעו בכם ומכאן גם הגיעה תחושת התסכול והמיצוי. זה אגב מתכון ידוע מראש להרס עצמי של הקריירה, לאגור בפנים את הכעס והתסכול ולא להציף אותו. לכו תדעו, יש מצב שאחרי שיחה כזו תמצאו את עצמכם מתפתחים שוב בתוך הארגון שאתם מחוברים אליו.

לסיכום, אין ספק שתחושת מיצוי בהייטק יכולה לגרום ללא מעט תסכול ועם זאת, אם תעשו את הפעולות שציינו במאמר הזה, אנחנו בטוחים שתוכלו להחיות מחדש את הקריירה שלכם.

שאלות בנושא איך לא להרוס לעצמכם את הקריירה?

איך לא להרוס לעצמכם את הקריירה?