פתרון טכנולוגי לעסקים – מהי הזרקת פלסטיק?

העולם סביבנו מלא במוצרי פלסטיק. עד כמה אנחנו מודעים למה שכרוך בתהליכי ייצורם? האם שמעתם למשל על שיטת הזרקת הפלסטיק? אם אתם עסקים שזקוקים לייצור מוצרים מסוגים שונים, סביר שאתם זקוקים גם לפלסטיק. אחת השיטות הנפוצות ביותר לייצור, שאותה בוודאי כדאי להכיר, היא הזרקת הפלסטיק. מה זה אומר בפועל?

גישה עתיקה, ביישום מודרני

הגישה של הזרקת פלסטיק, היא למעשה גישה שמבוססת על עקרון ידוע מאוד, לאורך כל היסטוריית הייצור. הרעיון פשוט מאוד בבסיסו: קחו חומר במצבו נוזלי או נוזלי למחצה, אשר מסוגל להתקשות בדרך כזו או אחרת. כעת הזריקו אותו לתבנית שהכנתם מראש, בצורה המבוקשת. העבירו את החומר תהליך של התקשות. פרקו את התבנית ונשאר לכם החפץ בצורה שרציתם. בעולם הפלסטיק, עושים זאת בעזרת חברה כגון ישר תעשיות פלסטיק, אשר מתמחה בייצור מוצרי פלסטיק למיניהם ובמיוחד בהזרקת פלסטיק. באמצעות השירות הזה באופן ספציפי, ניתן לקבל במהירות, מוצרי פלסטיק בכל צורה שתרצו. בייצור בכלל, לאורך ההיסטוריה האנושית, רואים את הגישה הזו מיושמת במגוון אופנים. ברזל מותך יוצקים לתוך תבניות מזה מאות שנים, בכדי לקבל מוצרים שונים. זכוכית היא עוד דוגמה בולטת לכך, כאשר באמצעות התכה ניתן גם למחזר זכוכית ישנה. הגיבוש מחדש של החומר למצב מוצק עשוי להתרחש באופנים שונים, בהתאם לסוג החומר. אפשרות נפוצה היא להתחיל מחומר מוצק, אשר לאחר חימום הופך לנוזלי, מוכנס לתבנית ומושאר להתקרר מחדש, עד שהוא מגיע שוב לטמפרטורת הסביבה.

 

 

מי מתמחה בכך?

י.ש.ר תעשיות פלסטיק עוסקת בייצור פלסטיק במגוון רחב של שיטות, אך מתמחה באופן מיוחד בהזרקת פלסטיק. אגב, החברה מציעה את שירותיה לעסקים גדולים בלבד. זו היא חברה מקומית וותיקה ובולטת מאוד והיא גם חברה גדולה למדי. בהחלט "כתובת אחת לכל הדרוש" בתחום הפלסטיק וכאמור, גם ובמיוחד כאשר דרוש תהליך של הזרקת פלסטיק. בכדי להמחיש באיזו חברה מתקדמת מדובר, נציין שיש ברשותה כ-30 מכונות הזרקה ושהן בטווח של 50 עד 1,400 טון! בהחלט ציוד של מקצוענים, אשר מופעל על ידי מקצוענים.

האם ומתי זה דרוש לכם?

בתור עסק שזקוק לייצור מוצרים שונים, סביר שאינכם מומחים בפלסטיק. לכן בעצם, פונים לחברה שמתמחה בכך. אז את טכניקת הזרקת הפלסטיק כדאי שתכירו עקרונית, אך את הפרטים הטכניים תשאירו כמובן למומחים. כך גם לגבי השאלה, האם בכלל דרוש לכם שימוש בטכניקה זו, עבור המוצר שאותו אתם מעוניינים לייצר. במידת הצורך, ניתן להשתמש בשיטות אחרות או לשלב שיטות שונות. כמו כן, נזכיר להשלמת התמונה, שייצור מוצרים לא נגמר בכך שיוצרים את הצורה המבוקשת. אותו חלק פלסטיק שיוצר עבורכם בהזרקה, עשוי להיות חלק ממכלול חלקים שחלקם אולי מיוצר באופן אחר. ייתכן שיש במכלול גם חלקים שלא מפלסטיק. כמו כן, לחלקים (כולל הפלסטיים) נדרשים פעמים רבות הליכי גימור שונים, כגון צביעה. כך שמה בדיוק דרוש ברמה הטכנית, בכדי לממש את הרעיון שלכם למוצר, זהו דבר שחברה כמו י.ש.ר תעשיות פלסטיק תדע לענות עליו במדויק.

כמה מילים על תבניות

ייצור פלסטיק בשיטת ההזרקה, מחייב שימוש בתבניות מיוחדות. כמובן, התבנית היא מוצר חשוב בפני עצמו, אשר צריך להיות ברמה גבוהה, בכדי שהוא יסייע ליצור מוצרי פלסטיק ברמה גבוהה. ישר תעשיות פלסטיק נותנת גם לכך מענה מלא, עם שירותי תכנון התבניות, תחזוקה שוטפת לתבניות קיימות, תיקון תבניות כאשר הדבר נדרש ואחסון תבניות עבורכם לשימוש עתידי.

לסיכום

לשם השגת התוצאה הטובה ביותר עבורכם, בהזרקת פלסטיק ובכלל, פנו למומחים – י.ש.ר תעשיות פלסטיק.

שאלות בנושא פתרון טכנולוגי לעסקים – מהי הזרקת פלסטיק?